-20%

Maxi Vita Колаген форте плус – 60 капсули

(0 оценки и коментари)

700 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхрана

Состав: 1 капсула содржи колаген тип 2, колаген тип 1, колаген пептиди, екстракт од босвелија, витамин С (L-аскорбинска киселина), сорбитол, магнезиум стеарат, желатин, титаниум диоксид.

Начин на употреба: се препорачува по 1 капсула на ден по јадење со доволно течност.

Шифра: 3071120
Availability: instock
Бренд:Vitar
Сподели:

Квантитативни информации за производот:

Колаген форте плус                          Состав на една капсула          % од дневен препорачан внес (RDA)*
Колаген тип II                                                             200 μg                 **
Колаген тип I                                                                 20 mg                **
Колаген хидролизат                                                  100 mg                **
Витамин C L-аскорбинска киселина                     40 mg                50 %
Екстракт од Босвелија                                                25 mg              ( 22,5 mg) **

(од кој 90% босвелична киселина)

* дневна препорачана доза. **сеуште нема вредност на дневна препорачана доза.

Производот не е наменет за деца и можат да го употребуваат возрасни лица над 15 години.

Информации за дијабетичари: не содржи шеќер.

Контраиндикации: не се забележани било какви несакани ефекти на производот при користење во препорачаните дози. Предупредување: да не го земаат лица кои се чувствителни на некоја од состојките. При појава на несакани реакции да се прекине со употреба на производот. Да се чува на место недостапно за деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Производот не е лек и не се издава на рецепт. Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана.

Чување: да се чува на темно и суво место до 25°C во оригинално пакување. Да се употреби пред истекување на рокот за употреба.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Maxi Vita Колаген форте плус – 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.