Wafer Chunk

(0 оценки и коментари)

170 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Вкусна крцкава и високо протеинска парче “наполитанка” што ќе ви помогне да управувате со вашиот план за исхрана и да ја задоволите вашата желба за благо. Гурманска закуска богата со протеини, удобна закуска без грижа на совест! Нема нешто подобро од вашиот омилен вкус во здрава варијанта.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
погодно за вегетаријанци
На порција содржи 14г протеини, а 5.8г јагленохидрати

Нето тежина: 48,7гр.

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Состав: Мешавина протеински прав (млечни протеини, хидролизиран желатин); растителни масла (палмово масло, палмово кернел масло,масло од шеа, сончогледово масло); полидекстроза; збогатено пченично брашно (пченично брашно, калциум карбонат, железо, ниацин, тиамин); какао во прав; емулгатор (соен лецитин, моно-диглицериди); маса од какао; ароми; растителни протеини; влакна од бамбус; пченкарно брашно; сојно брашно; обезмастено какао во прав; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам; агент за подигање: натриум бикарбонат; сол.
Алергени: млеко,пченица (глутен) и соја. Производена на опрема што обработува јадкасти плодови кои растат на дрво.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Wafer Chunk”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.