Biooil Намаз од бел афион 200gr

(0 оценки и коментари)

500 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Намаз од бел афион богат со витамини,минерали,масни киселини,висок процент на протеини. Намаз од семе од бел афион со ладно цедено сончогледово масло и пикантен вкус кој заслужува да се примени во секојдневната исхрана.Богато искомбиниран со лута пиперка, сончогледов путер, нане, лук и сончоглдово ладно цедено масло. Вкус кој неможе да му одолеете.

Нема на залиха

Зошто да го вклучите во секојдневната исхрана:
Афион
Семките од афион се богат извор на диетални влакна, вид на јаглени хидрати кои се наоѓаат во храната од растително потекло.
Богат е со фосфор, магнезиум, калиум и железо.
Помага при лекување на тромбоза и емболија,антиканцерогено дејство, го нормализира нивото на холестерол во крвта, ја зголемува моќта на концентрација, ги зајакнува нервите, ја смирува болката и ги релаксира мускулите. Го забавува стареењето на организмот. Помага во развојот и заштитата на коските, тоа е природен еликсир за остеопороза. Го нормализира нивото на холестерол во крвта. Го зајакнува одбранбениот механизам на телото.
Лута пиперка
Капсаицинот на пиперките не им дава сао лутина, туку делуваат антивоспалително . Благодарение на капсаицинот, чилито има антивоспалителни својства. Капсаицинот силно ја блокира супстанцата П, која е поврзана со воспалението на процесите во организмот. Редовното внесување на чили може да послужи каок одлична превенција од артритис.Го подобрува варењето. Според ајуверда, лутиот вкус го стимулира апетитот и го подобрува варењето. Храната која добро се вари му дава на организмот неопходни нитрати и енергија.
Лук
Висок холестерол во крвта, тумор, инфаркт и болести на срцето и артериите се само дел од долгата листа на болести против кои лукот може успешно да се избори. Во неговиот состав, лукот содржи селен, магнезиум, калиум, калциум, флавоноиди, како и витамините Б6 и Ц. Лукот ви дава сила. Едно чешне лук содржи 12 милиграми калиум, 5 милиграми калциум и 100 сулфурни соединенија.

Сончоглед
Сончогледот содржи витамини и минерали кои се добри за организмот. Во својот состав ги има витамините Б1, Б3, Е и бета каротин, и минералите магнезиум, бакар, цинк, селен, манган, калциум, фосфор, натриум, калиум и железо.
Содржи и природни антиоксиданти, како соединенија на полифенол и хлорогенична киселина, кои помагаат да се отстранат штетните материи од организмот.
Овие нутритивни материи помагаат во одржување на здравјето на коските и ги намалуваат болките во мускулите. Го забрзуваат метаболизмот и варењето на храната. Влијаат позитивно на целиот организам и го намалуваат стареењето на кожата.
Нане
Листовите од нането имаат доста ниска калориска вредност. Свежите листови од нане содржат незначителни количества протеини, масти и нешто повеќе јаглехидрати (половината од нив се од растителни влакна).Нането има солидна микронутритивна вредност: значителна количина од витаминот А (маснораствролив витамин кој е клучен за здравјето на очите), потоа железо, манган, витамини од Б групата (особено Б9 или фолна киселина) и помали количества калциум, магнезиум, калиум, цинк, фосфор, калиум и витамин Ц.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Biooil Намаз од бел афион 200gr”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.