ABSO ZERO BAR Vanilla cookies

(0 оценки и коментари)

160 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Класични барчиња во здрава форма. Ова се ванила колачиња AbsoBAR. Мали парчиња бисквити во вкусниот слој од ванила ве чекаат да јадете пред / за време / после тренинг, на пат, веднаш до појадок или само за задоволување на гладот. Ако сте исто така фанатик за колачиња и постојано копнеете по слатки, секогаш треба да имате ванила AbsoBAR со вас, тоа никогаш нема да ве разочара.

Соодветно за вегани
Со изолат протеин од грашак и ориз
Без лактоза
Нето тежина: 40г

Availability: instock
Бренд:Abso
Сподели:

Состав: абсорајс протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15 (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка,;емулгатор: соја лецитин; какао бисквита (брашно од ориз, засладувач (малтиол), скроб од пченка, палмина маст, какао во прав, брашно од пченка, инулин, рафинирано сонлогледово масло, средства за подигнување: натриум карбонати, згуснувач: ксантанова гума, сол, емулгатор: сончоглед лецитин, ароми); навлажнувач: глицерол; ароми; згуснувач: карбокси метил целулоза; антиоксиданс: екстракт од рузмарин; засладувач: стевиол гликозиди. *Изомалто-олигосахариди е извор на гликоза.

Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ABSO ZERO BAR Vanilla cookies”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.