ABSO ZERO BAR Strawberry

(0 оценки и коментари)

160 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Свежо овошје, слатко парче во кое ќе наидете на вистински замрзнати сушени парчиња од јагоди! Во прилог на вистинските парчиња јагода, прекрасната боја ја дава прав од цвекло, така што ова вкусно барче е уште поздраво! Бидете сигурни дека е вистинскиот избор за вас не само поради оваа прекрасна боја, вкус и текстура, Abso барчето се спојува во вашата уста како да знае дека е направено само за вас.

Соодветно за вегани
Со изолат протеин од грашак и ориз
Без лактоза
Нето тежина: 40г

Availability: instock
Бренд:Abso
Сподели:

Состав: абсорајс протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); изомалто олигосахариди*; фрукто-олигосахариди; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка,;емулгатор: соја лецитин; навлажнувач: глицерол; екстракт од цвекло; сушени смрзнати јагоди 1%; ароми; згуснувач: карбокси метил целулоза; антиоксиданс: екстракт од рузмарин; засладувач: стевиол гликозиди. *Изомалто олигосахариди е извор на гликоза.
Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ABSO ZERO BAR Strawberry”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.