ABSO ZERO BAR Salted caramel

(0 оценки и коментари)

160 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Се сеќавате ли на карамелата што ја правеше вашата баба? Па, ова карамела вегетанско парче има ист вкус, всушност, ние мислиме дека е уште повкусно, бидејќи на него е додадено малку сол, што го прави вкусот на карамелата уште поопиплив. Има 11 грама небесен протеин скриен под вкусна обвивка од чоколадо, што е добро за вашето тело и душа! А може да се пофали и со 9,5г фибри во својот состав што го прави едно од најздравите барчиња.

Соодветно за вегани
Со изолат протеин од грашак и ориз
Без лактоза
Нето тежина: 40г

Availability: instock
Бренд:Abso
Сподели:

Состав: протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка, емулгатор: соја лецитин, навлажнувач: глицерол, ароми, згуснувач: карбокси метил целулоза, антиоксиданс: екстракт од рузмарин, засладувач: стевиол гликозиди, морска сол.
Може да содржи траги од јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ABSO ZERO BAR Salted caramel”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.