ABSO ZERO BAR Peanut butter

(0 оценки и коментари)

160 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Хммм, вкусен путер од кикирики. Ако го замислувате вкусот кога ја спомнувате, вие сте на вистинското место! AbsoBAR ZERO со путер од кикирики е како да ги натопите кикириките во чоколадо и да го понесете со себе насекаде! Уште повеќе, уште подобро е, бидејќи содржи протеини и многу влакна! Можете дури и да замените мал оброк со него, но ако сте навистина гурман, исечете го барчето и додадете го одозгора смути.

Соодветно за вегани
Со изолат протеин од грашак и ориз
Без лактоза
Нето тежина: 40г

Availability: instock
Бренд:Abso
Сподели:

Состав: протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка, путер од кикиритки, емулгатор: соја лецитин, навлажнувач: глицерол, ароми, згуснувач: карбокси метил целулоза, антиоксиданс: екстракт од рузмарин, засладувач: стевиол гликозиди, морска сол.
Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ABSO ZERO BAR Peanut butter”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.