ABSO ZERO BAR Double Chocolate

(0 оценки и коментари)

160 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Двојно чоколадо, двојно уживање, дури и тројно, бидејќи ова барче не е само едно парче чоколадо, нели! Кога го јадете ова барче, ќе имате вкусно искуство како да го јадете највкусното колаче со чоколадо во светот, само што е многу поздраво и можете да го понесете насекаде со вас. Ја задоволува вашата желба за слатки до максимум, ве заситува затоа што има висока содржина на влакна, и благодарение на содржината на протеини, не мора да се грижите дали не внесувате доволно квалитетен протеин.

Соодветно за вегани
Со изолат протеин од грашак и ориз
Без лактоза
Нето тежина: 40г

Availability: instock
Бренд:Abso
Сподели:

Состав: абсорајс протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка,;емулгатор: соја лецитин; какао во прав; црно чоколадо 2,5% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатор: соја лецитин, природни ароми); навлажнувач: глицерол; ароми; згуснувач: карбокси метил целулоза; антиоксиданс: екстракт од рузмарин; засладувач: стевиол гликозиди. *Изомалто-олигосахариди е извор на гликоза.

Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ABSO ZERO BAR Double Chocolate”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.