ABSO ZERO BAR Banoffee Pie

(0 оценки и коментари)

160 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Превкусна протеински бар инспириран од Англиската Banoffee пита со банана и карамела, тоа е AbsoBAR ZERO Banoffee Pie. Направен е со вистинска банана и содржи само природни шеќери и засладувачи. Има феноменален вкус и надпросечна содржина на протеин. Благодарение на големата содржина на диетски влакна, AbsoBAR ZERO Banoffee Pie ќе ве држи сит долго време но и дополнително помага за правилна дигестија. Тоа го прави да биде одличен за доручек, или за пре или по физичка активност. Ако сакате овошен десерт, ова е идеалниот бар за вас.

Соодветен за вегани.
Со протеин од ориз и грашак.
Без глутен и лактоза.
Со 10.8g протеин и 9.2g диестки влакна.
Нето тежина: 40г

Availability: instock
Бренд:Abso
Сподели:

Протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; полидекстроза; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидрогенизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка, емулгатор: соја лецитин; какао во прав; парчиња од темно чоколадо 2,5% (шеќер, какао маса, путер од какао, емулгатор: соја лецитин, природни ароми), навлажнувач: глицерол, ароми, згуснувач: карбокси метил целулоза, антиоксиданс: екстракт од рузмарин, засладувач: сукралоза. Може да содржи траги од јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ABSO ZERO BAR Banoffee Pie”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.