ABSO MOVE BAR Chocolate Cake 24 барчиња во една кутија

(0 оценки и коментари)

1,836 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Abso MOVE BAR е специјалитет за парчиња! Веганско протеинско парче со вкус на чоколадна торта е идеалното решение! Ако досега засладувачите ве држеа подалеку од протеински барчиња, ОВА е деликатесот за вас! Не содржи засладувач, но содржи витамин Ц и антиоксиданси. (За зачувување, ние користиме природен екстракт од рузмарин, кој е одличен извор на антиоксиданси. Нема да го почувствувате вкусот, само долгорочниот позитивен ефект.

Соодветно за вегани
Со изолат протеин од грашак и ориз
Без лактоза
Нето тежина: 840г

Availability: instock
Бренд:Abso
Сподели:

Опис на производот: Високо-протеински бар со какао облога, шеќери и витамин Ц. Без глутен. Без ГМО.
Состав: веганска протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз), мешавина од сируп (сируп фруктоза-гликоза, суров кафеав шеќер од трска), темна облога RSPO сертифицирано (шеќерна трска, растителни масти (палмово јадро, палмово, шеа), какао во прав со намалени масти (15%), емулгатор (лецитин), природна арома), соен лецитин, масло од семе од репка, ароми, аскорбинска киселина, антиоксидант: екстракт од рузмарин. Овој производ е направен од нехидрогенизирани растителни масти.
Алергени: може да содржи траги од јатки, кикирики, сусам и млеко.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ABSO MOVE BAR Chocolate Cake 24 барчиња во една кутија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.