Vanilla cookie

(0 оценки и коментари)

75 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Овие прекрасни бисквитни колачиња со крем се веројатно највкусните колачиња натоварени со 42 грама протеин на 100 грама. Протеинска закуска едноставна да ја понесете со себе каде и да одите бидејќи може да Ви се најде во секоја пригода. Покрај високото количество на протеини, ова колаче се издвојува и по екстремно нискиот содржај на јаглехидрати, односно има само 0,2г шеќери.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
погодно за вегетаријанци
На порција содржи 6г протеини, а 1.7г јагленохидрати

Нето тежина: 14.25г

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Состав: протеински микс (хидролизиран желатин; млечни протеини; растителни протеини (соја); белка од јајце во прав); засладувач: малтиол, еритрит, сукралоза; палмино масло; путер (млеко); олигофруктоза; какао маса; полидектроза; емулгатори: соја лецитин, моно и диглицериди, диецетил винска киселина естри на моноглицериди (DATEM),вкусови (млеко); згуснувачи:скроб; какао во прав; регулатори на киселост: гликолактон; подигнувачки агенси: натриум бикарбонат; растителни влакна; матеница во прав (млеко).
Алергени:содржи јајца,млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат лупин,сулфити и јадкасти плодови.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vanilla cookie”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.