Strawberry Pudding кутија со 7 кесички

(0 оценки и коментари)

980 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Откријте хранлив овошен десерт и ужинка! Содржи протеини колку три големи јајца за помалку од 100 калории. Со 18 грама премиум протеин по порција, инстант миксот за подготовка на пудинг, мус или милкшејк со вкус на јагода е богат со протеини за да Ви помогнат да го намалите апетитот можеби додека следите некоја програмата за слабеење.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
без додадени шеќери
На порција содржи 18г протеини, а 2.9г јагленохидрати

Нето тежина: 196г

 

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Опис на производот: Пудинг на јагода, мус на милкшејк. Инстант високо-протеинска мешавина за пудинг со вкус на јагода, ладен пијалок или мус, со засладувачи.
Состав: протеин од млечен протеин (лецитин од сончоглед); згуснувачи: натриум карбоксиметилцелулоза, микрокристална целулоза, модифицирана целулоза; подготовка на растително масло (рафинирано палмино масло RSPO сертифицирано, гликозен сируп, млечни протеини, анти стврднувачко средство: силициум диоксид); киселини: лимонска киселина, јаболкова киселина; стабилизатор: калиум фосфат; сол; вкусови (млеко); регулатори на киселост: магнезиум оксид, калиум цитрат, калциум карбонат; бои: црвена цвекло, куркумин; засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам; јагода во прав (0,42%); метионин.
Алергени: млеко (видете со задебелени букви). Произведени на опрема што преработува соја и јајца.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Strawberry Pudding кутија со 7 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.