Strawberry Jam · Guilt Free

(0 оценки и коментари)

440 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Повторно ставање на џемот на вашето мени за оние кои го сакаат, но го избегнуваат поради високите калории/шеќер. Дали знаевте дека нашите џемови содржат 85% помалку калории. Сега можете да уживате во џем кој има добар вкус со помалку калории, шеќер, јаглехидрати, маснотии

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
погодно за вегетаријанци
На порција содржи само 3г јагленохидрати

Нето тежина: 200гр.

 

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Состав: јагоди (70%); засладувач: малтиол; згуснувач: пектин; регулатор на киселост: лимонска киселина; антиоксиданти: сорбинска киселина.
Алергенси: нема алергенси. Произведено на опрема на која се процесира млеко и соја.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Strawberry Jam · Guilt Free”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.