Schär ТОРТИЉА БЕЗ ГЛУТЕН 160 ГР.

(0 оценки и коментари)

209 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Состав: вода, оризово брашно, растителен маргарин [растителни масти и масла во различен сооднос (палмино масло, палмино зрно, кокос, маслодајна репка), вода, сол, емулгатор: моноглицериди и диглицериди на масни киселини; зачини], навлажнувач: сорбитол; влакна од јаболко, протеин од соја, скроб од ориз, сол, згуснувач: гуар гума, гума од рогач; киселини: винска киселина; конзерванс: калиум сорбат. Може да содржи траги од протеини од млеко. НЕ СОДРИ ЛАКТОЗА (концентрацијата на лактоза е помала од 0,007g / 100g).

Пакување: две парчиња

 

Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Schär
Сподели:

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Schär ТОРТИЉА БЕЗ ГЛУТЕН 160 ГР.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.