Schär Snack Чоколадни наполитанки со лешници

(0 оценки и коментари)

180 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Состав: млечно чоколадо 40% (шеќер, путер од какао, обезмастено млеко во прав, какао маса, безводна млечна маст, млечна сурутка во прав, емулгатор: соја лецитин Е322, природна арома), шеќер, пченкарно брашно, компиров скроб лешници 5%, сурутка во прав, какао во прав, емулгатор: соја лецитин Е322; сол, згуснувач: гуар гума Е412; средства за кревање: натриум бикарбонат E500ii. Може да содржи траги од бадеми.

Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Schär
Сподели:

Пакување: 105gr

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Schär Snack Чоколадни наполитанки со лешници”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.