Schär Петит бисквити класик без глутен

(0 оценки и коментари)

138 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Состојки: пченкарен скроб, пченкарно брашно, путер (млечен), шеќер, модифициран тапиока скроб, јајца, полномасно млеко во прав, сируп од шеќерна репка, емулгатор: естери на моно- и диацетил винска киселина на моно- и диглицериди на масни киселини; средства за кревање: амониум бикарбонат, натриум бикарбонат, сол, природни вкусови, регулатор на киселост; лимонска киселина. Може да содржи траги од соја и лупин.

Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Schär
Сподели:

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Schär Петит бисквити класик без глутен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.