Schär ОРАНЖИНО БЕЗ ГЛУТЕН

(0 оценки и коментари)

128 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Состојки: шеќер, обично чоколадо 17% (шеќер, путер од какао, емулгатори: соја лецитин, E-476; арома), гликозен сируп, брашно од соја, сок од портокал 3.6%, сок од јаболко 3.6%, пченкарно брашно, скроб од компир, олигофруктоза, масло од соја, средство за желирање: пектин; регулатор на киселоста: лимонска киселина, E-331; средства за печење: амониум хидроген карбонат, натриум хидроген карбонат, E-450; конзерванси: калиум сорбат; сол, зачини, боја: E-160b. Може да содржи трагови од лешници, млеко и лупин.

 

 

Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Schär
Сподели:

Пакување: 150gr

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Schär ОРАНЖИНО БЕЗ ГЛУТЕН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.