Schär МАРИА БИСКВИТИ БЕЗ ГЛУТЕН

(0 оценки и коментари)

103 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Состав: пченкарен скроб, пченкарно брашно, шеќер, палмина маст, модифициран скроб од тапиока, јајца, путер (млечен), полномасно млеко во прав, гликозен сируп, шеќерен сируп, емулгатор: моно и диактил вински естри моно и диглицериди на масни киселини, средства за печење: амониум хидроген карбонат, натриум хидроген карбонат; сол, природна арома, регулатор на киселост: лимонска киселина. Може да содржи трагови од соја и лупин.

Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Schär
Сподели:

Пакување: 125gr

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Schär МАРИА БИСКВИТИ БЕЗ ГЛУТЕН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.