Schär Безглутенски наполитанки од какао

(0 оценки и коментари)

180 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Наполитанки без глутен со фил од какао.

Бисквит со фил од какао. Дури и најпрефинетото непце ќе биде задоволено.

Состав: компиров скроб, шеќер, кокосово масло, 6% какао во прав, брашно од ориз, брашно од соја, емулгатор: соја лецитин (Е-322); згуснувач: гуар гума (Е-412), средства за кревање: натриум бикарбонат (Е-500). Може да содржи траги од лешници и млеко.

Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Schär
Сподели:

Пакување: 125gr

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Schär Безглутенски наполитанки од какао”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.