Salt & Vinegar Chips протеински чипс

(0 оценки и коментари)

145 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Протеинскиот чипс, DietiSnack со вкус на оцет, сол се крцкави, солени закуски кои му обезбедуваат на вашето тело состојки што му се потребни за да ги преброди секојдневните солени желби. Чипсот е богат со протеини за да му обезбеди на вашето тело амино киселини што му се потребни и дополнително богати во фибри кој помагаат во дигестија.

соодветно за вегетаријанци
соодветен за кето исхрана
богат со фибри
погоден за спортисти
На порција содржи 11.2г протеини, а 3.7г јагленохидрати

Нето тежина: 25г

Availability: instock
Сподели:

Состав: чипс ( концентрат од соја протеин, тапиока и скроб од компир, сојни влакна, снегулки од компир, сол, соја лецитин) сончогледово масло, натриум диацетат, сол,млечни протеини, екстракт од квасец.
Алергени: соја и млеко. Произведено на опрема која процесира глутен, целер, јајца, сенф и сулфити.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Salt & Vinegar Chips протеински чипс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.