Zaum Подарок три путери во кутија

(1 оценка и коментар)

429 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Подарок кутија со 3 теглички од чист органски путер произведен во Македонија.

  • Путер од лешник
  • Путер од лешник и мед
  • Путер од лешник, мед и какао.

 

Availability: outofstock
Бренд:Zaum
Сподели:

Нема на залиха

НАШИОТ ПУТЕР ОД ЛЕШНИЦИ

Нашата Филозофија: Чиста, Здрава, и Органска храна која е превкусна!

Ние веруваме во здравата моќ на суровините од Мајката Природа, како што е лешникот.
Лешниците се богат извор на витамини и минерали како витамин Е, манган и бакар. Покрај тоа, тие имаат висока содржина на омега-6 и омега-9 масни киселини. Исто така, тие се богати со фенолни соединенија за кои  ја зголемуваат антиоксидантната заштита во организмот.

Гарантираме дека сите наши состојки потекнуваат од одржливи извори и дека нашите тегли путер од лешници немаат адитиви, конзерванси и палмово масло.

Работиме напорно за да ви испорачаме мала количина на добрина за вас. ЧИСТ, ПРИРОДЕН И ЛОКАЛЕН Продукт.
Развивме вкусни рецепти за да се осигураме дека ги добивате уникатните здравствени придобивки од различните состојки.
Путерот од природен лешник е произведен од најдобрите, минимално обработени состојки земени од Македонија.

Со мазна кремаста текстура и богат вкус, путерот од природен лешник на Заум дава и високо квалитетен макронутриентен профил и сензација на вкус.

Пакување: 3х120гр.

  1. Aleks

    Многу вкусни, топло ви ги препорачувам 🙂

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.