Zaum Подарок три путери во кутија

(1 оценка и коментар)

429 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Подарок кутија со 3 теглички од чист органски путер произведен во Македонија.

  • Путер од лешник
  • Путер од лешник и мед
  • Путер од лешник, мед и какао.

 

НАШИОТ ПУТЕР ОД ЛЕШНИЦИ

Нашата Филозофија: Чиста, Здрава, и Органска храна која е превкусна!

Ние веруваме во здравата моќ на суровините од Мајката Природа, како што е лешникот.
Лешниците се богат извор на витамини и минерали како витамин Е, манган и бакар. Покрај тоа, тие имаат висока содржина на омега-6 и омега-9 масни киселини. Исто така, тие се богати со фенолни соединенија за кои  ја зголемуваат антиоксидантната заштита во организмот.

Гарантираме дека сите наши состојки потекнуваат од одржливи извори и дека нашите тегли путер од лешници немаат адитиви, конзерванси и палмово масло.

Работиме напорно за да ви испорачаме мала количина на добрина за вас. ЧИСТ, ПРИРОДЕН И ЛОКАЛЕН Продукт.
Развивме вкусни рецепти за да се осигураме дека ги добивате уникатните здравствени придобивки од различните состојки.
Путерот од природен лешник е произведен од најдобрите, минимално обработени состојки земени од Македонија.

Со мазна кремаста текстура и богат вкус, путерот од природен лешник на Заум дава и високо квалитетен макронутриентен профил и сензација на вкус.

Пакување: 3х120гр.

  1. Aleks

    Многу вкусни, топло ви ги препорачувам 🙂

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *