Vitana, Протеински шејк какао ванила органски 200 гр

(0 оценки и коментари)

369 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Цели, вкусни и лесно сварливи протеини од растително потекло во пијалок со вкус на ванила

  1. Органско производство
  2. >61 грама протеин на 100 грама
  3. Совршен вкус на ВАНИЛА
  4. Лесно сварлив
  5. 100% растително потекло
Availability: outofstock
Бренд:vitana
Сподели:

Нема на залиха

МАКСИМАЛЕН ЕФЕКТ ОД РАСТИТЕЛНИ ПРОТЕИНИ СПОЕНИ СО ЕДНОСТАВНА ФОРМУЛА!

Растителен протеински напиток со фантастичен вкус!

Една порција (25гр) органски протеин од ванила содржи >15гр квалитетен протеин, растворлив во вода, со пријатен вкус и свиленкаста кремаста текстура. Овој протеински пијалок ви нуди најдобро можно искористување на протеините, бидејќи телото лесно ги вари и апсорбира растителните протеини.

Состојки:

70% протеин од ЧИА, 15% какао,15% сируп од кокос, 0,2% прашок од ВАНИЛА од Органско потекло.

Мешавината од внимателно избрани состојки обезбедува совршена комбинација на хранливи материи, одличен вкус и совршен состав од есенцијални аминокиселини.

Употреба:

Измешајте 25 грама протеински прав со 0.25 литри омилен пијалок (вода, млеко, растително млеко). Можете исто така да ги додадете во друг пијалак по желба или да го користите во разни рецепти за здрави десерти. Подготвениот пијалок чувајте го во фрижидер и консумирајте го истиот ден. Не изложувајте го пакувањето на топлина или на директна светлина.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitana, Протеински шејк какао ванила органски 200 гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.