VITANA Јодизирана ситна розова хималајска сол – чиста од природата

(0 оценки и коментари)

189 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

– Ја регулира количината на вода низ целото тело
– Ја подобрува здравата ПХ рамнотежа во вашите клетки, особено во мозочните клетки
– Го подобрува нивото на шеќер во крвта
– Го подобрува респираторното здравје
– Ги зајакнува коските
– Го регулира вашиот сон (природно овозможува сон)
– Го потпомага либидото

Нето количина 400 гр

Availability: outofstock
Бренд:vitana
Сподели:

Нема на залиха

Прекрасните розови кристали на хималајската сол потекнуваат од пред повеќе од 300 милиони години кога биле раастворени во водите на старите океани. Океаните пресушиле со текот на времето и зад себе оставиле талози од камена сол. Местоположбата на овие настани е во близина на денешните Хималајски планини, рудниците за сол Кевра во Пакистан. Со текот на времето оваа сол ја зачувала својата природна чистота, благодарение на планинскиот регион кој ги заштитил од хемикалиите и загадувачите. Поради ова хималајската розова сол е една од најздравите природни видови храна позннти на човекот.

Розовата хималајска сол помага при задржување на течностите, ги регулира pH нивоата во крвта и ја зголемува енергијата.
Поради нејзините антиоксиданти и електролити, оваа природна состојка е сојузник на зголемувањето на физичката и менталната енергија по природен пат.

Нејзините минерали ги чистат затнатите патеки и ги олеснуваат тешкотиите со дишењето предизвикани од воспаленија со тоа што ги намалуваат.

Кој треба да ги користи?
• сите кои се свесни за важноста на здрава и балансирана исхрана

Кои состојки ги содржат?
100% природна камена сол

Како и зошто се добри?
Розовата хималајска сол воопшто нема конзерванси. Таа е природна сол собрана од Хималајските планини.
Содржи 84 минерали, а 4 од нив се клучни фактори за одржување на здрави нивоа на шеќер во крвта – хром, ванадиум, манган и магнезиум. Овие минерали помагаат при дигестирањето на шеќерите и скробот и го балансираат шеќерот во крвта.

Употреба
Идеална за секојдневна употреба. Посипете директно на храната, користете ја за триење, во расол, или смелете ја со тревки за да создадете уникатна арома.

Хранлива вредност на 100гр
Натриум хлорид >99%
Јод 20-30mg/kg

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “VITANA Јодизирана ситна розова хималајска сол – чиста од природата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.