DIETIMEAL Orange flavored Pancake 7 парчиња

(0 оценки и коментари)

980 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Состав: млечни протеини; белка од јајце во прав; пченично брашно (глутен); згуснувачи: микрокристална целулоза, натриум карбоксиметилцелулоза; ароми (млеко); регулатор на киселост: калиум хлорид; агенси за подигнување: натриум дифосфат, натриум бикарбонат; бои: бета-каротин, апо-каротенал (соја). Алергени: Содржи млеко, јајце, соја и глутен.

 

Availability: instock
Бренд:DIETIMEAL
Сподели:

Инстант високо-протеински микс за подготовка на палачинка, но овој пат со освежителен шмек на портокал. Оваа протеинска мешавина е исто така збогатена со фибри и 280мг калциум на порција. Лесна за подготвување, брзо ќе ги задоволи вашите потреби за благо, а сепак ќе внесете помалку од 100 калории. Одлична е во комбинација со нашите џемови, или доколку сте фан на класичниот вкус, го препорачуваме чоколадниот крем на Pami засладен со стевија.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
погодно за вегетаријанци
На порција содржи 18г протеини, а 3.6г јагленохидрати.

Нето тежина: 192.5г

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETIMEAL Orange flavored Pancake 7 парчиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.