NUME Morning Cappuccino Shake 6 ќесички

(0 оценки и коментари)

999 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Замислете го енергичното чувство додека го пиете утринското капучино – зарем не би било одлично ако оваа едноставна утринска навика би можела да биде вашиот хранлив појадок и исто така да ви помогне да изгубите тежина? Доживејте револуционерен производ со заживувачко заведување на nuMe шејкот со колаген “Morning Cappuccino”, вкусен шејк со избалансирани нутритивни вредности, за вкус подготвен да ви ја даде енергијата што ви е потребна за да создадете NU YOU денес!

без глутен
погодно за спортисти
без ГМО
без додадени шеќери
На порција содржи 12.6г протеини, а 9.3г јагленохидрати

Availability: instock
Бренд:NUME
Сподели:

СОСТАВ: соја протеини изолат, млеко во прав (обезмастено млеко во прав, веј во прав со зголемени протеини), декстрин, соја лецитин во прав, минерали, екстракт од кафе, малтодекстрин, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), арома, витамини, згуснувач ксантан, засладувач сукралоза.

ВИТАМИНИ: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12.

МИНЕРАЛИ: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, железо, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NUME Morning Cappuccino Shake 6 ќесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.