NUME French Vanilla Shake 6 ќесички

(0 оценки и коментари)

999 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

1 кутија содржи 6 кесички

Исклучителниот вкус на nuMe Шејк со колаген “French Vanilla” носи елеганција во вашите напори за менување на вашите навики во исхраната. Посипете го својот пат до поздрав и посреќен живот со револуционерен производ за убавина со заводлива арома, внимателно измешан во овој лесен шејк со вкус кој го олеснува губењето на тежината.

без глутен
погодно за спортисти
без ГМО
без додадени шеќери
На порција содржи 12.2г протеини, а 9г јагленохидрати

Нето тежина: 198г

Availability: instock
Бренд:NUME
Сподели:

Опис на производот: НУМЕ Шејк од ванила. Без ГМО, без Глутен, без додадени шеќери. Вегетаријански. Состав: соја протеини изолат, млеко во прав (обезмастено млеко во прав, веј во прав со зголемени протеини, декстрин, соја лецитин во прав, минерали, малтодекстрин, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), арома, витамини, згуснувач ксантан, засладувач сукралоза. Може да содржи соја и млеко. Витамини: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12. Минерали: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, железо, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NUME French Vanilla Shake 6 ќесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.