NUME Chocolate Muffin Shake

(0 оценки и коментари)

999 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

1 кутија содржи 6 кесички

Промената на навиките во исхраната и слабеењето никогаш не била послатка. Револуционерен производ наполнет со раскошен вкус на мафини од чоколадо, nuMe Шејкот со колаген “Chocolate Muffin” е дизајниран ефикасно да ја стопи вашата ниска самодоверба и потенцијални здравствени проблеми и да ви создаде душа денес.

без глутен
погодно за спортисти
без ГМО
без додадени шеќери
На порција содржи 12.2г протеини, а 9.2г јагленохидрати
Нето тежина на 1 шејк: 33гр. 1 кутија содржи 6 шејкови

Availability: instock
Бренд:NUME
Сподели:

Состав: соја протеин изолат, млеко во прав (обезмастено млеко во прав, веј во прав со зголемени протеини), декстрин, соја лецитин во прав, минерали, малтодекстрин, какао во прав со намалени масти, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), арома, витамини, згуснувач ксантан, засладувач сукралоза.

Витамини: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12.

Минерали: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, железо, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден.

Содржи алергенси: соја и млеко.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NUME Chocolate Muffin Shake”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.