Ginger Bread

(0 оценки и коментари)

160 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Тортица со намалени шеќери, богата со фибри.

Нето тежина: 48гр.

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Состав: млечни протеини; полидекстроза; цело јајце во прав;
навлажнувач: глицерин; сончогледово масло; засладувач: малтиол; какао во прав (сончогледов лецитин); зачини (цимет, ѓумбир, анасон, морско оревче, каранфил) (1,8%); ароми; подигнувачки средства: глуконо делта лактон, натриум бикарбонат; бои: карамел; сол; конзерванс: натриум
пропионат.
Алергенси: содржи млеко и јајца. Произведено на опрема која процесира соја.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Ginger Bread”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.