Dr.Schär БИСКВИТИ ЧОКОЛАДНИ БЕЗ ГЛУТЕН

(0 оценки и коментари)

138 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

За добро утро или добра ноќ…
Кекс или чоколадо, кекс или чоколадо-хмммм. Понекогаш тоа може да биде тешка одлука ако сте љубители на слатки.
А зошто не во исто време? Одбрете го крцкавиот кекс на Schär со примамливо италијанско име и консумирајте благо две во едно! Едната страна е златна како сончев ден, додека другата е облечена во темна слатка ноќ. Buongiorno или buona notte? Уживајте со Biscotti con Cioccolato во било кој дел од денот.
Availability: outofstock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Schär
Сподели:

Нема на залиха

Состојки: пченкарно брашно, темно чоколадо 30% [Какао 60% min. – какао маса 48%, шеќер, путер од какао, емулгатор (соја лецитин), пченкарен скроб, палмино масло, путер (млечен), млеко во прав, гликозен сируп, модифициран пченкарен скроб, средства за печење: амониум хидроген карбонат, натриум хидроски карбонат, модифициран скроб од тапиока, морска сол, природна арома. Може да содржи трагови од лупин.

Пакување: 150gr

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dr.Schär БИСКВИТИ ЧОКОЛАДНИ БЕЗ ГЛУТЕН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.