Dr.Schär Органски бисквити со овес и јаболка

(0 оценки и коментари)

206 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Крцкаво задоволство со одличен органски квалитет. Био јаболкото бисквитите се подготвени само со најдобрите состојки и затоа се со одличен вкус. Дали со кафе, чај или како слатка ужинка помеѓу – бисквитите со висока содржина на влакна секогаш имаат добар вкус. Деликатесите се печат без глутен и пченица.

Availability: outofstock
Категорија:
Ознака:
Бренд:Schär
Сподели:

Нема на залиха

Состојки:
овес без глутен *40%(снегулки *, брашно *), пченкарен скроб *, палмино масло *, гликозен сируп *, шеќерна трска *, сушени јаболка *8,5%, пченкарно брашно *, семиња *(лен *2,3%, сончогледи) * 2, 3%), природни вкусови *, морска сол, средства за подигање: амониум карбонат, калциум фосфат; Емулгатор: сончоглед лецитин *. Овој производ не е погоден за потрошувачка во случај на алергија на протеинот авенин. * Состојки од органско земјоделство. Може да содржи траги од млеко, јајца и ореви (бадеми, лешници).
Сервирање по 100 гр
Енергија 1924/458 kj / kcal
Маснотии              17 гр
од кои заситени 6,8 g
Јаглехидрати 68 гр
од кои шеќер 19 гр
Диететски влакна 5,4 g
Протеин 6,7 гр
Сол 0,36 гр
Целосната и најсовремена листа на состојки и нутриционистички информации може да се најдат на пакувањето на производот.

Пакување: 105gr

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dr.Schär Органски бисквити со овес и јаболка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.