DIETIMEAL Chocolate Pudding 7 порции

(0 оценки и коментари)

980 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Консумацијата на чоколаден пудинг секоја година се зголемува за 24% на светско ниво. Несомнено е омилен десерт на многу луѓе, па затоа нутриционистите дојдоа до идеално решение: протеински пудинг ем чоколаден ем со само 2,6г јаглехидрати (1,2г шеќери) на порција, па дури збогатен со фибри и со 210мг калциум. Од инстант миксот за пудинг исто така може да направите мус или милкшејк.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
без додадени шеќери
На порција содржи 18г протеини, а 2.6г јагленохидрати

 

Availability: instock
Бренд:DIETIMEAL
Сподели:

Состав: млечни протеини, какао во прав, (соја лецитин)(14,2%), згуснувачи: карбоксиметил целулоза, целулоза,скроб,сол, подготовка на растителни масти: рафинирано палмино масло, гликозен сируп, млечни протеини,стабилизатор: пентаодиум трифосфат, антистврднувачки средства: силициум диоксид,засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам, ароими (млеко, глутен), антистврднувачки средства: силициум диоксид, средство за корегирање на киселост: магнезиум оксид, емулгатор: соја лецитин.
Алергени: млеко, глутен и соја.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETIMEAL Chocolate Pudding 7 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.