DIETISNACK Strawberry crunch bars

(0 оценки и коментари)

1,085 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

DietiSnack баровите со вкус на јагода се специјално дизајнирани за да го оптимизира вашиот план за исхрана. Нејзината гарантирана содржина на протеини (15г по бар) придонесува за зголемување на мускулната маса. Овие протеински барови се вкусни за оние кои се во потрага по секојдневни закуски богати со протеини. Со 11,9г фибри и само 4,9г јаглехидрати, не можете да погрешите! Со 15г протеин по бар и ниско количество шеќер, тоа е најдобриот начин да го зголемите внесот на протеини секој ден.

Нето тежина на 1 бар: 44гр. 1 кутија содржи 7 барови

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Состав: протеински микс (текстура од соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин; хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен цикорија); растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло, шеа масло и сончогледово масло); навлажнувачи: глицерин; путер од какао; вкусови (соја); дехидрирани јагоди (0,9%), дехидрирани малини; емулгатор: соја лецитин, моно диглицериди; јогурт во прав (млеко); концентриран џус од брусница во прав; регулатори на киселост: лимонска киселина, јаболкова киселина; обезмастено млеко во прав; сол; боја: црвена репка; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфан.
Алергенси: содржи млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сулфити, јадкасти плодови и кикирики.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETISNACK Strawberry crunch bars”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.