DIETISNACK Hazelnut Crunch Bars 7 порции

(0 оценки и коментари)

1,085 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Чоколадниот кранч DietiSnack со лешници е специјално дизајниран за да го оптимизира управувањето со вашата тежина. Нејзината гарантирана содржина на протеини (15г по бар) придонесува за зголемување на мускулната маса. Неговиот формат на едно пакување и вкусот на чоколадо и лешник го прават идеален бар за одржување на протеинската исхрана. Овој високо-протеински кранч со лешници е богат и со растителни влакна. Со 15г протеин по бар и ниско количество шеќер, тоа е најдобриот начин да го зголемите внесот на протеини секој ден.
Нето тежина на 1 бар: 44гр. 1 кутија содржи 7 барови

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Состав: протеински микс (текстура од соен протеин (соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин; хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија); растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло, шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; какао во прав (4,4%); лешници (2,2%) (плодови од дрво); вкусови; путер од какао; емулгатор: соја лецитин; сол; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам..
Алергени: содржи плодови од дрво, млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сулфити, и кикирики.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETISNACK Hazelnut Crunch Bars 7 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.