DIETISNACK Coconut Crunch Bar 7 порции

(0 оценки и коментари)

1,085 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Овој протеински крцкав бар обезбедува здрава ужинка во секое време од денот, а сите сакаме да јадеме благо за ужинка без грижа на совест. Сега е достапна во форма на протеински кранч за сите љубители на вкусот на кокос и чоколадо.

Ниската содржина на јаглехидрати ќе помогне да се контролираат тие слатки искушенија и желби за благо, а сепак ќе бидете сити. Со 15г протеин по бар и ниско количество шеќер, тоа е најдобриот начин да го зголемите внесот на протеини секој ден.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
погодно за вегетаријанци
На порција содржи 14г протеини, а 4.1г јагленохидрати

Нето тежина: 308г

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Состав: протеинска мешавина (текстуриран соен протеин (соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин (соја лецитин); хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија); растителни масла (палмино кернел масло RSPO, палмино масло RSPO, Шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; рендан кокос (2,3%); дезодориран путер од какао; емулгатори: сончогледов лецитин, моно и диглицериди; какао во прав; млеко од кокос во прав (млеко); ароми; сол; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам.
Алергенси: содржи млеко и соја. Произведено на опрема која процесира јадкасти плодови.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETISNACK Coconut Crunch Bar 7 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.