DIETIMEAL Vanilla Pudding 7 порции

(0 оценки и коментари)

880 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

За задоволувачки десерт со многу вкус и малку калории, пробајте го пудингот од ванила. Оваа инстант високо-протеинска мешавина за пудинг, мус или милкшејк можете да ја уживате како одличен задоволувач на благо во кетогена диета поради високото количество на протеини, а малку јаглехидрати и шеќери. Овој пудинг за да е уште подобар содржи и 215мг калциум на порција.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
без додадени шеќери
На порција содржи 18г протеини, а 2.1г јагленохидрати

Нето тежина: 192.5г

Availability: outofstock
Бренд:DIETIMEAL
Сподели:

Нема на залиха

Состав: млечни протеини (сончогледов лецитин); згуснувачи: карбоксиметилцелулоза, целулозна гума за џвакање, скроб; подготовка на растителни масти(рафинирано палмово масло, сируп на глукоза, протеин од млеко, средство за слободна текција, силициумдиоксид);вкусови; засладувачи: аспартам (содржина фенилаланин), калиум ацесулфам; сол; агент за корекција на киселост; магнезиум оксид; ванила во прав (0,167%); боја: бетакаротен.
Алергенси: Содржи млеко. Произведено на опрема што обработува јајце и соја.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETIMEAL Vanilla Pudding 7 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.