DIETIMEAL Pizza & Sauce 7 порции

(0 оценки и коментари)

980 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Среќата со пари не се купува, но пицата да! Пицата не е случајно еден од омилените избори за оброк во светот. Едноставно, брзо и вкусно, но сега и здраво во ФИТ варијанта. Подгответе ја Вашата пица со нашиот инстант високо-протеинскиот микс за тесто за да ги задоволите сите потреби.
Покрај тоа што е богата со протеини и фибри, DietiMeal пицата содржи помалку од 5г јаглехидрати.
Во кутијата со кесички за подготовка на тесто за пица добивате и кесички за подготовка на томато сос. Уживајте!

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
без додадени шеќери
На порција содржи 18г протеини, а 3.8г јагленохидрати

Нето тежина: 196г

Availability: instock
Бренд:DIETIMEAL
Сподели:

Состав: протеински микс (млечни протеини, растителни протеини (соја, глутен), белка од јајце во прав); домат во прав (11,5%); ароми; згуснувач: ксантанова гума, гуарова гума, натриум алгинат; малтодектрин; полидектроза; олигофруктоза (екстракт од цикорија); билки; сол; кромид во прав; текстура од сојно брашно; екстракт од квасец; лук во прав; средства за корегирање на киселост: тринатриум фосфат; подигнувачки средства: натриум бикарбонат; антистврднувачки средства: магнезиум карбонат.

Алергенси: соја, јајца, глутен и млеко. Произведено на опрема која процесира сенф, сулфити и целер.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETIMEAL Pizza & Sauce 7 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.