DIETIMEAL Pancakes 7 палачинки

(0 оценки и коментари)

980 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Вкусот на палачинка сите не враќа во детството. Но овој пат не само што ќе уживате во вкусот, туку ќе бидете вистински сити и ќе имате дури и guilt-free чувство, односно нема да имате грижа на совест. Ако се прашувате зошто, DietiMeal инстант високо-протеинскиот микс за палачинката има само 1,1г шеќер на порција, а е збогатена со фибри и 252г калциум. Доколку додадете помалку вода во подготовката на смесата, можете да ја користите и за правење вафли.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
без додадени шеќери
На порција содржи 18г протеини, а 3.8г јагленохидрати

Нето тежина: 196г

 

Availability: instock
Бренд:DIETIMEAL
Сподели:

Состав: млечни протеини; белка од јајце во прав; пченично брашно (глутен); растителни влакна; средство за корегирање на киселост: калиум хлорид; подигнувачки средства: натриум дифосфат, натриум бикарбонат, монодаличен фосфат и калциум сулфат; ароми ( млеко ); боја: бета каротен; засладувач: сукралоза.
Алергени. млеко, јајца и глутен. Произведено на опрема која процесира соја.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETIMEAL Pancakes 7 палачинки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.