DIETIMEAL Chocolate Hot Drink 7 порции

(0 оценки и коментари)

980 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Измешајте на инстант високо-протеинската мешавина со врела вода за да реплицирате класичен домашен рецепт за топло чоколадо. Овој топол пијалок е супер опција да пред спиење. Секоја порција топла чоколадна мешавина содржи само 1,9г јаглени хидрати, но сепак обезбедува 18 грама премиум протеин! Со богат вкус и минимални калории е идеален за сите љубители на чоколадо кои се на диета.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
без додадени шеќери
На порција содржи 18г протеини, а 1.9г јагленохидрати

Нето тежина: 185.5г

Availability: outofstock
Бренд:DIETIMEAL
Сподели:

Нема на залиха

Состав: млечни протеини; какао во прав (сончогледов лецитин)(18,6%); суво обезмастено млеко; вкусови (млеко, глутен); сол; емулгатор; моно и диглицериди, соја лецитин; засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин); згуснувач: скроб.
Алергенси: содржи млеко, глутен и соја. Произведено на опрема која процесира јајца.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETIMEAL Chocolate Hot Drink 7 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.