DIETIMEAL Chicken Cream Soup 7 порции

(0 оценки и коментари)

980 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Секој сака да јаде пилешка супа посебно во поладните денови. Оваа верзија на пилешка супа има одличен вкус, се припрема многу побрзо од останатите и благодарение на технологијата има одлични нутритивни вредности. Инстант високо-протеинскиот микс за пилешка крем супа може да се пофали и со 210г калциум на порција во својот состав. Може да додадете и бибер за подобар шмек.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
без додадени шеќери
На порција содржи 18г протеини, а 3г јагленохидрати

Нето тежина: 189г

Availability: instock
Категорија:
Бренд:DIETIMEAL
Сподели:

Состав: млечни протеини (млеко, соја); растителни протеини (изолат од соен протеин, изолат од протеин од грашок); ароми (млеко, јајца, соја, глутен); хидролизиран растителен протеин (глутен); малтодекстрин; кромид во прав; згуснувачи: целулоза, ксантанова гума, гуарова гума, натриум алгинат; регулатори на киселост: калиум цитрат; сол; целер во прав; зачини; метионин; антистврднувачки средства: силициум диоксид; магданос; бои: куркума; емулгатор: соја лецитин.

Алергени: содржи млеко, јајца, соја, глутени целер. Произведено на опрема која процесира сенф и сулфити.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETIMEAL Chicken Cream Soup 7 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.