DIETIMEAL Apricot Jam Џем од кајсија

(0 оценки и коментари)

440 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Повторно ставање на џемот на вашето мени за оние кои го сакаат, но го избегнуваат поради високите калории/шеќер. Дали знаевте дека нашите џемови содржат 85% помалку калории. Сега можете да уживате во џем кој има добар вкус со помалку калории, шеќер, јаглехидрати, маснотии.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
погодно за вегетаријанци
На порција содржи само 3.3г јагленохидрати

Нето тежина: 200г

 

Availability: instock
Сподели:

Состав: кајсија (70%); засладувач: малтиол; згуснувач: пектин; регулатор на киселост: лимонска киселина; антиоксидант: сорбинска киселина.
Алергенси: нема алергенси. Произведено на опрема која апроцесира млеко и соја.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETIMEAL Apricot Jam Џем од кајсија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.