DIETIMEAL Apple Cinnamon Oatmeal 7 порции

(0 оценки и коментари)

880 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Состав: млечни протеини(соја), валентен овес (глутен)(21,3%) овесни трици (глутен), протеин од грашок изолат, сушени снегулки од јаболко(8,5%); екстрат од цикорија, пченкарни трици, овесни влакна (глутен) сол,ароми (млеко) засладувачи (аспартам) содржи извор фенилаланин, сукралоза.
Алергени: млеко, соја, глутен. Произведено на машини која процесира сенф, сулфити, целер и јајца.

Availability: instock
Бренд:DIETIMEAL
Сподели:

Избалансиран појадок со протеини и јаглехидрати кој ги обезбедува сите големи придобивки од фибри како обичната каша од цимет од јаболко. Појадок што ќе Ви ги задоволи сите утра и ќе го држи гладот под контрола подолго. Тоа е одличен начин за да уживате во здрав и исполнет појадок!
Покрај својот избалансиран состав, содржи и 120мг калциум на порција.

погодно за кето исхрана
погодно за спортисти
без ГМО
без додадени шеќери
На порција содржи 18г протеини, а 9г јагленохидрати

Нето тежина: 273г

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DIETIMEAL Apple Cinnamon Oatmeal 7 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.