Chocolate wafer – 5 pcs

(0 оценки и коментари)

850 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

За сите љубители на чоколадо, обландата обложена со чоколадо е направена за да ги задоволи вашите желби за благо и служи како закуска богата со протеини. Овие здрави чоколадни обланди содржат 15 грама премиум протеин, а се ниско-калорични. Тоа е вкусна закуска што можете да ја понесете со себе во движење секаде со вас. Овие квадрати од вафли со чоколаден крем имаат одлична крцкава текстура, но со основните амино киселини што му се потребни на вашето тело

Нето тежина на 1 кесичка: 36гр. 1 кутија содржи 5 кесички

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Состојки: Мешавина на протеини (млечен протеин, хидролизиран желатин); растителни масла (палмa, шеа); збогатено пченично брашно (пченично брашно (глутен), калциум карбонат, железо, ниацин, тиамин); полидекстроза; какао маса; емулгатори: соен лецитин, моно-диглицериди; вкусови (млеко); растителен протеин; бамбус влакна; какао во прав со намалени масти; пченкарно брашно; брашно од соја; обезмастено какао во прав; сончогледово масло; агенс за нараснување: натриум бикарбонат; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам; сол.

Алергени: Млеко, соја и глутен (пченица). Произведена на опрема што обработува јадкасти плодови кои растат на дрво.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Chocolate wafer – 5 pcs”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.