Chocolate Pancake 7 парчиња

(0 оценки и коментари)

980 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

1 кутија содржи 7 кесички

За сите оние кои сакаат благото да е уште поблаго, сега достапен е и инстант високо-протеинскиот микс за подготовка на чоколадни палачинки! А има ли нешто подобро од палачинки кои имаат само 3,6г јаглехидрати на порција? Тоа значи дека се погодни и за сите оние кои внимаваат на својата линија или се на посебен начин на исхрана. Самата палачинка веќе има одличен вкус, но може да и додадете и парче портокал за дополнително уживање.

без додадени шеќери
погодно за спортисти
без палмино масло
погодно за кето исхрана
На порција содржи 18г протеини, а 3.6г јагленохидрати

Нето тежина: 192.5г

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Состав: Палачинка со вкус на чоколадо.
Високо-протеинска инстант мешавина за палачинки со вкус на чоколадо. Намалени шеќер, без додаден шеќер. Без палмино масло.
Состав: млечни протеини; белка од јајце во прав; пченично брашно (глутен); какао во прав (4,5%) (лецитин од сончоглед); вкусови; средства за подигање: натриум дифосфат, натриум бикарбонат; регулатор на киселост: калциум карбонат. Алергени: Содржи млеко, јајце и глутен. Произведени на опрема што преработува соја.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Chocolate Pancake 7 парчиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.