Cheese & Onion Chips протеински чипс

(0 оценки и коментари)

145 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Протеинскиот чипс, DietiSnack со вкус на кромиф, сирење се крцкави, солени закуски кои му обезбедуваат на вашето тело состојки што му се потребни за да ги преброди секојдневните солени желби. Чипсот е богат со протеини за да му обезбеди на вашето тело амино киселини што му се потребни и дополнително богати во фибри кој помагаат во дигестија.

соодветно за вегетаријанци
соодветен за кето исхрана
богат со фибри
погоден за спортисти
На порција содржи 11.2г протеини, а 3.6г јагленохидрати

Нето тежина: 25г

Availability: instock
Сподели:

Состав: чипс (концентрат од соен протеин, тапиока скроб, скроб од компир, влакна (соја); снегулки од компир; сол; соја лецитин); сончогледово масло; ароми (млеко); млечни протеини.

Алергени: содржи млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сенф, целер и сулфити.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Cheese & Onion Chips протеински чипс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.