ABSO MOVE BAR Cappuccino 24 барчиња во една кутија

(0 оценки и коментари)

1,836 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Abso MOVE BAR е специјалитет за парчиња! Веганско протеинско парче со вкус на капучино е идеалното решение за сите љубители на кафе! Ако досега засладувачите ве држеа подалеку од протеински барчиња, ОВА е деликатесот за вас! Не содржи засладувач, но содржи витамин Ц и антиоксиданси. (За зачувување, ние користиме природен екстракт од рузмарин, кој е одличен извор на антиоксиданси. Нема да го почувствувате вкусот, само долгорочниот позитивен ефект.)

Соодветно за вегани
Со изолат протеин од грашак и ориз
Без лактоза
Нето тежина: 840г

Availability: instock
Бренд:Abso
Сподели:

Состав: Високо-протеински бар. Без глутен. Без ГМО. Состав: веганска протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз), мешавина од шеќер и сируп (сируп фруктоза-гликоза, суров кафеав шеќер од трска), темна облога RSPO сертифицирано (шеќерна трска, растителни масти (палмово јадро, палмово, шеа), какао во прав со намалени масти (15%), емулгатор (лецитин), природна арома), соен лецитин, масло од семе од репка, сушен кокос, ароми, антиоксидант: екстракт од рузмарин, Витамин Ц (аскорбинска киселина). Овој производ е направен од нехидрогенизирани растителни масти. Алергени: може да содржи траги од јатки, кикирики, сусам и млеко.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ABSO MOVE BAR Cappuccino 24 барчиња во една кутија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.