NBL Algae oil

908 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Маслото од NBL Algae Oil е добиено од микроалгата Shizochytrium sp. кое е исклучително богато со омега-3 масната киселина DHA (докозахексаноична киселина), неопходна за правилен раст и развој на бебето.

Нема на залиха

Што е поразлично NBL Algae Oil од останатите омега 3 масни киселини?

Вегетаријански извор на DHA, добиено од алга, без непријатен мирис на риба. Храна добиена со иновирана технологија (Novel food), FDA одобрено, високо контролирано производство, не претставува ГМО извор. Произведено во САД под бренд името life’s DHA за Нобел Илач под брендот NBL Algae Oil

Важно да се користи во третиот триместар од бременоста посебно за интензивен раст и развој на мозокот на бебето, како и за правилен развој на очите и видот;

Одобрени здравствени тврдења од EFSA:

  • Нормален развој на мозокот кај фетусот и доенчето
  • Нормален развој на очите кај фетусот и доенчето

Користете го NBL Algae Oil за задоволување на дневните потреби на DHA во текот на доењето кај бебето;

Корисните ефекти врз фетусот и доенчето се постигнуваат со дневен внес на 1 капсула од NBL Algae Oil со 200mg DHA (мајчин внес) според голем број светски организации. 2

Препорака за користење на NBL Algae Oil

NBL Algae Oil содржи 30 меки желатинозни капсули, потребно е дневно 1 капсула по можност за време на оброк.

Производот е додаток во исхраната и не претставува замена за нормална и здрава исхрана

Земја на потекло: Соединетите Американски Држави

Производител:NOBEL ILAC SANAYII VE TICARET A.S., Sancaklar Mah. Eski Akçakoca Cad. No: 299 81100, Душче, Турција

Користени референци:

  1. (Commission Regulation (EU) 1924/2006 and 432/2012):
  2. Food and Agriculture Organization of the United Nations (2010). Fats and fatty acids in human nutrition: Report of an expert consultation. FAO Food and Nutrition Paper 91. Rome; EFSA Journal 2010; 8(3):1461

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.