ISLA Voice пастили x20

337 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Isla Medic Voice се наменети за:

  • Отстранување на типични симптоми поврзани со настинка и воспалено грло, надразнето грло и засипнатост
  • Сувост во грлото и воспаление на гласните жици

Пакување: 20 пастили

Availability: instock
Бренд:Engelhard
Сподели:

Oпис:

За отстранување на типични симптоми поврзани со настинка и воспалено грло, како на пример надразнето грло и засипнатост. За сувост во грлото и воспаление на гласните жици. Овие симптоми, меѓу другото, може да се должат на непродуктивна сува кашлица, како на пример, сува кашлица која е резултат од иритираната и сува орална слузница на грлото. Пастилите со хидроген комплекс, кои содржат хијалуронска киселина и воден екстракт од исландски лишај ефикасно ја штитат слузницата на устата и грлото.
Состав: пастилите содржат воден екстракт од ислански лишај (0,4-0,8:1), карбомер, ксантанова гума, натриум хијалуронат.

Упатство за употреба:

Isla Medic Voice наменет за возрасни и деца над 6 години за употреба кај заболувања поврзани со болки во грлото и настинки, вклучувајќи засипнатост, гребење во грлото, како и со сува уста и иритација на гласните жици.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.