MERZ Контрактубекс гел 20 г

(0 оценки и коментари)

696 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

  • Contractubex е препарат за третман на лузни што се нанесува по затворањето на раните. Contractubex има антипролиферативно, антифлогистично, разлабавувачко и измазнувачко дејство врз лузните
  • Contractubex се  користи кај пациенти со лузни што го ограничуваат  движењето, хипертрофни, келоидни (лузни кои се дебели, подигнати и понекогаш се различно обоени од вашата околна кожа) и козметички нагрдувачки лузни по операции, ампутации, изгореници и несреќи
  • По кантрактури како што се Дипитренова контрактура (стегање на раката) и трауматски тетивни контрактури, како и атрофични лузни (лузни кои формираат дупка или брчки на кожата)

 

Употреба: тенок слој од гелот благо се втрива на кожата или лузната, повеќе пати на ден. Во случај на стари, закоравени лузни, нанесете го Contractubex со преврска и оставете го да делува преку ноќ. Во зависност од големината и дебелината на лузната, третманот може да трае неколку недели или месеци.

Уnотреба кај деца
Кај деца од 1 годишна возраст се препорачува примена на гелот еднаш или двапати дневно на ткиво со лузни.
Примена кај деца помали од 1 година не се препорачува бидејќи не постојат достапни податоци.

Шифра: CONTRA30
Availability: instock
Бренд:Merz
Сподели:

Пакување: 20 г

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “MERZ Контрактубекс гел 20 г”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.