TWISTSHAKE сет од 2 лажички за хранење 4+m

(0 оценки и коментари)

345 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Twistshake закривената лажица за хранење е идеална за учење и совршено прилагодена на нашите чинии. Изработена е од мек материјал кој што е нежен со лицето и непцето на бебето. Нашиот нежен на допир финиш е мек и ергономичен, така што Вашето бебе може добро и мирно да ја држи лажичката. Лажичката за хранење може лесно да се чисти и е погодна за машинско миење. Совршено одговара со останатата Twistshake линија на прибор за јадење.

 

Шифра: N/A
Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:TWISTSHAKE
Сподели:
Исчисти

Детали:
Без BPA, BPS и BPF – безбедни за Вашето дете и за Вас
Нежна на допир – мека и ергономична површина за подобро држење
Два модели – За различните фази од животот на Вашето дете
Права лажичка – Лесно ја црпи храната
Одговара за бебиња од и над 4 месеци
Погодна за машинско миење – ставете ја во горниот дел
Премиум материјал – PP и TPE – пластика

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “TWISTSHAKE сет од 2 лажички за хранење 4+m”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.