TWISTSHAKE Сад за складирање прашкаста храна 1 700ml

1,330 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Twistshake садот за складирање е совршен простор за чување на прашкастата храна на Вашето дете. Производот има хигиенски дизајн со херметички затворен капак што лесно се отвара со само еден клик. Внатре во кутијата е вклучена лажичка и „паметен раб“ што го олеснува добивањето на точната количина храна за Вашето бебе. Многу е важно да ги следите препорачаните упатства за хранење за секој бренд. Користењето повеќе или помалку прашок отколку што е наведено или ќе доведе до дехидрираност или ќе го лиши Вашето бебе од правилна исхрана. Вклучената лажица е со зафатнина од 9,4 ml / 0,32 oz (приближно 4,5 грама прашок).

Категорија:
Ознака:
Бренд:TWISTSHAKE
Сподели:

Детали
Без BPA, BPS и BPF – Безбедни за Вашето дете и за Вас
Практична големина – Зафатнина од 1700ml/57oz
Лесен за отворање, со само еден клик
Паметна дршка – Вашата лажица е секогаш блиску до раката
Изработено од Премиум Food Grade AS и ABS пластика.
Хигиенско складирање – совршено за складирање на прашкаста храна.